Vrásky, akné a padání vlasů? Možná za to mohou hormony.

dne 27 červen 2017

V našem těle pracuje mnoho procesů, které ovlivňují chod našeho zdraví, ale také ovlivňují náš vzhled, kvalitu vlasů, nehtů i tvorbu a prohlubování vrásek. Jedním z největších vlivů na náš vzhled mají hormony. Ty v našem těle ovlivňují pochody, bez kterých bychom nemohli fungovat, na druhou stranu, ale jejich nadbytek nebo nedostatek způsobuje, že se naše vrásky prohlubují, vlasy a nehty jsou nekvalitní a raší nám pubertální akné.

Hormony nás ovlivňují od narození až po konec našeho života. Jejich hladiny se mění v závislosti na věku a životním období. Jak ovlivnit naši krásu pomocí přírodní kosmetiky navzdory hormonálním změnám?

Menstruace a aknózní pleť

Asi první velkou hormonální změnou je v životě každé ženy příchod menstruace. V tomto období života dochází k velkým výkyvům hormonů v ženském těle v průběhu celého menstruačního cyklu. Výrazným je pak premenstruační syndrom, který se projevuje výraznou chutí k jídlu a tvorbou aknózních pupínků.

Důležité je pečovat o pokožku nejen v době, kdy nám pupíky vzniknou, ale především v průběhu celého měsíce. Uvidíte, že se projevy premenstruačního syndromu projeví mnohem méně. Zaměřte se na hydrataci, výživu a zpevnění. Výborně vám poslouží přírodní kosmetická řada PURYSENS - kosmetika pro problematickou pleť. Tato kosmetická řada je vhodná pro každodenní použití, snižuje produkci podkožního mazu a vzniku akné.

Stárnutí pleti, lámání vlasů a nehtů

V období menopauzy mnoho žen pozoruje výraznější stárnutí pleti. V tomto období dochází ke snížení hladiny estrogenů a gestagenů. Dochází ke ztrátě menstruačního cyklu a spousta že pociťuje nepříjemné návaly horka, výrazné změny nálad, ale také prohlubování a zvýšený výskyt vrásek.

Naše pleť je méně hydratovaná a spíše suchá, póry jsou více rozšířené a elasticita pokožky ochabuje. Klimakterium je možné ovlivnit správnou životosprávou, dostatečným pohybem, ale i odpočinkem. Vhodné jsou také různé doplňky stravy, které dokáží „napodobit“ hormonální účinky v našem těle.

Aby naše pleť byla dostatečně vyživená, nestačí jen kvalitně jíst a sportovat. Každodenní péče s přírodní kosmetikou, která skvěle účinkuje nejen na pleť, ale také na vlasy a nehty. Takovou kosmetikou je kosmetika s arganovým olejem. Tato kosmetika zlepšuje okysličení a obnovu buněk, vyživuje vlasy a nehty, přímo působí na tvorbu elastenu a kolagenu a zabraňuje tvorbě strií v těhotenství a při redukčních dietách. Používat ji mohou ženy každého věku.

Přírodní kosmetika Athena´s vám pomůže s bojem proti hormonálním změnám

Hormonální změny nezastavíme, avšak jejich působení můžeme zmírnit každodenní péčí o naši pokožku pomocí kvalitní kosmetiky. Právě kosmetika Athena´s vám pomůže při péči o pokožku celého těla i vlasy a nehty. Všechny produkty naleznete v našem internetovém obchodě Tendenceesence.cz.