Tato webová stránka používá cookies.
×

blog vlasy jako koruna krasy

Do krásy svých vlasů mnoho z nás investuje nemálo času a energie. Chceme, aby byly zdravé, lesklé a silné. Často přitom ale zapomínáme na zásadní věc. Staráme se o vlasy jako takové - tedy o tzv. vlasový stvol, ale úplně opomíjíme, anebo dokonce poškozujeme, pokožku hlavy, a tím i vlasové kořínky a cibulky, ze kterých vlasy vyrůstají. Ty ovšem mají na kvalitu našich vlasů zásadní vliv.

 

Správná péče o vlasy je opravdové umění. Aby byly vaše vlasy krásné a zdravé, je potřeba sladit přípravky tak, aby se vyhovělo specifickým potřebám vlasů (vlasových stvolů) a kořínků včetně vlasové pokožky. Je dobré znát základní principy a podle nich zkoušet různé kombinace kvalitních přípravků, dokud si všechno "nesedne".

Nejdůležitější je čistota!

Tak, jako si pravidelně čistíme pleť, aby mohla "dýchat" a neucpávaly se póry, je stejně důležité udržovat čistou i pokožku hlavy a to z identického důvodu. I pokožka hlavy potřebuje dýchat. A zde se můžeme dostat do prvního střetu vlasy vs. pokožka. Chceme totiž, aby naše vlasy vypadaly co nejlépe, ale někdy zkrátka nemáme na správnou péči čas, a tak jim "pomůžeme" třeba suchým šamponem. Co se stane? Vlasy (vlasové stvoly) sice budou na chvíli vypadat lépe, ovšem pokožka hlavy a vlasové kořínky trpí! Vrstvu prachu a potu, které se na nich za celý den (nebo několik dní) vytvořila, jsme teď ještě zafixovali suchým šamponem a pokožku "ucpaly".

Je řešením umývat si vlasy co nejčastěji? Tak snadné to není. Do hry vstupuje další faktor - hydrolipidový film na povrchu vlasů. Ten je velmi důležitý, protože vlasový stvol chrání před vnějšími vlivy, sceluje jej, udržuje v něm hydrataci a výživu. Pokud jej poškodíme častým a nešetrným umýváním, vlasy se začnou ztrácet lesk i sílu.

Jak často si umývat vlasy?

Samozřejmě je to individuální - záleží především na tom, jestli máte vlasy spíše mastné, anebo suché. Pokud patříte mezi šťastlivce, kterým se vlasy na první pohled téměř nemastí, ani vy nemáte vyhráno. Vlasy si i v tomto případě umývejte alespoň dvakrát týdně. Nezdají se sice mastné na pohled, ovšem prach a pot se na nich hromadí tak či tak a omezuje pokožce dýchání.

I dlouhodobé odkládání mytí vlasů může vést k tomu, že vlasy začnou ztrácet energii, lesk a pevnost.

Na druhou stranu, pokud jste majitelkou rychle se mastících vlasů nebo chodíte často do fitka, nebo pracujete v prašném prostředí a vlasy si myjete každý den, určitě uděláte vlasům dobrou službu, když přestanete používat šampony, které jsou agresivní k pokožce. Takové šampony (obsahující látky SLES) pokožku odmastí jak nádobí a ta se začne se bránit tím, že produkuje ještě více mazu, čímž se dostáváte do začarovaného kruhu. Cesta ven spočívá nejen v tom snažit se umývat si vlasy méně, ale hlavně v používání jemných, šetrných šamponů se zklidňujícími aktivními látkami.

Pop Up Panel

Here is the pop up panel you can use to promote any product or products that you think your customers should see at the very bottom of the website. You can use 6 different modules positions between intro-1 and intro-6.

215,00 €

FIND OUT MORE BUY TODAY!