Tato webová stránka používá cookies.
×

Co je potřeba v zimě udělat, abychom si uchovaly krásnou, zdravou hřívu a jaro nás nepřekvapilo roztřepenými konečky, lupy a vypadanými vlasy? Přečtěte si našich 7 tipů, kterými pokud se budete v zimě řídit, určitě neprohloupíte?

1. NE šamponům na mastné vlasy a šamponům s alkoholem

Aby naše vlasy vypadaly krásně, musí být hlavně čisté, to je jasná věc. V zimě se nám ale kvůli náhlým změnám teplot a nošení čepice vlasy bohužel mastí o něco rychleji. Můžeme proto být v pokušení používat šampon pro mastné vlasy. Některé tyto šampony ale pokožku velmi vysušují, a ta se tak brání tím, že produkuje mazu ještě víc. Tedy začarovaný kruh. Ale nebojte, výměnou za šampon určený pro každodenní použití jej rychle prolomíte.
Stejně působí i šampony a jakékoli jiné přípravky na vlasy, které obsahují alkohol. Sledujte proto složení a alespoň v zimě se přípravkům s alkoholem vyvarujte.

jak v zime pecovat o vlasy

 

2. Vlasy si myjte ve vlažné vodě

Ráda si v zimě dopřejete horkou vanu? Pak dávejte pozor na své vlasy. Těm totiž teplá voda příliš nesvědčí. Zbavuje je přirozené ochranné vrstvy tvořené oleji, a tak vede k jejich vysušování.

3. Omezte lak na vlasy

Bohužel ani lak na vlasy není v zimě ta nejlepší volba. Krom toho, že vlasy opět vysušuje, může vám v kombinaci se sněhovými vločkami, anebo deštěm, pěkně zkomplikovat i rozčesávání.

4. Neodcházejte z domu s vlhkými vlasy

Vážně. Se škodami, které napáchají mokré vlasy v kombinaci s mrazem a studeným větrem, si totiž často dovedou poradit už jen nůžky.

5. Kondicionér jako nejlepší ochrana

Krom zmiňované čepice, která není všem z nás zrovna sympatická, je tou nejlepší ochranou pro naše vlasy kondicionér. Vytvoří totiž kolem vlasu ochranou vrstvu, a tak zabrání jejich vysoušení a třepení konečků. Opět věnujte pozornost jeho složení a kondicionéry s obsahem alkoholu předem vyloučete.

6. Udržujte hydrataci s vlasovou maskou

Jak už jste pochopila, v zimě jde hlavně o to, jak uchovat své vlasy hydratované. Krom toho, že se tedy budete snažit předejít vysušení, můžete hydrataci i dodat zvenčí. A to například v podobě kvalitní vlasové masky, kterou byste měla aplikovat alespoň jednou za měsíc.

7. Vlasové oleje jako prevence roztřepených konečků

A pokud už přeci jen na svých vlasech pozorujete určité známky poškození, nezoufejte. Nasaďte těžší kalibr! Tím nejlepším, co vám v takové situaci můžeme doporučit, jsou přírodní vlasové oleje. Díky tomu, že proniknou hluboko do struktury vlasů, dokáží je od základu zregenerovat a obnovit.

 

Pokud svým vlasům ráda dopřejete péči v podobě přírodní kosmetiky, podívejte se v e-shopu Tendence Esence na kategorii Vlasy. Najdete tam jak šampony bez alkoholu a SLES, tak i hydratační vlasové masky a přírodní regenerační oleje. Přejeme krásné, byť sychravé, dny a oslnivou hřívu :)

Pop Up Panel

Here is the pop up panel you can use to promote any product or products that you think your customers should see at the very bottom of the website. You can use 6 different modules positions between intro-1 and intro-6.

215,00 €

FIND OUT MORE BUY TODAY!